Два пішаки

На шаховій дошці на одній лінії зустрілися два пішаки. Не маючи в руках ні холодної зброї, ні помічників, ні навіть рук, змушені були обходитись, точніше, боротись язиками.

Їхні напружені лиця і пара, що йшла від них, як від коней, яких, до речі, давно вже на дошці не було, свідчили про те, що ніхто з них не хотів поступатись ні на одну клітинку, ні на міліметр. Обом хотілося боротись до кінця, до перемоги.

Білий пішак, який колись першим почав цю гру і чомусь дивом залишився не збитим, вважав себе, як мінімум, полководцем, а максимум — про це ніхто не знав... Він досі дивився на протилежний бік дошки з такою зухвалістю, що зовсім забув глянути, а що ж робиться позаду нього з його силами, з його фігурами.

Бій був безкомпромісним. Партія завершилась швидко. Білий пішак, маючи такий запал, накинувся на чорного.

— Поступись, якщо хочеш залишитись живим!

— Як же я поступлюсь? Щоб мені обійти тебе, треба, аби ти, або я когось збили, або хтось нас.

— Це так, але поруч з нами зараз нікого немає. Тому кажи своєму дурневі королю чи королеві, нехай переставлять тебе в інше місце, інакше ми зіб'ємо тебе і всі твої фігури.

— А ти глянь назад. У тебе також, крім короля і королеви, немає нікого.

— Ну і що з того, але у нас є ініціатива, ми виграємо, ми переможемо, бо ми повинні виграти, ми — білі фігури ми перші почали бій. Моя королева зіб'є тебе, і ми виграємо.

— Це ще невідомо, чим усе завершиться, адже стоїмо в непоганому місці, і мене, як і тебе, захищає королева. Тоді ми обміняємося фігурами. А двома фігура ще ніхто ні у кого не вигравав.

— Нехай так, але білі фігури завжди сильніші.

— Ну добре, раз ви білі перші почали цей бій, у вас була ініціатива, то чому ви не перемогли? Крім того, ви завжди білі, а ми чорні, ви завжди починаєте гру першими, а ми — останніми. Але хіба ви частіше від нас виграєте? Суть не в кольорі, а в людині, котра грає у цю гру.

На цьому розмова припинилась. Вони подивились навколо себе і побачили, що за шаховою дошкою вже даві не було тих гравців, які почали цей матч, закінчивши його в нічию, вони дружньо потисли одне одному руки і пішли пити каву.